דף הבית >> יתרונות תכונות ושימוש
יתרונות ותכונות 
ייחודן של הכריות בכלל ושל הטיפוליות בפרט בא לידי ביטוי במכלול היתרונות שהן מציעות:

אדפטיביות - הכריות מתאימות עצמן למבנה הגוף עליו הן מונחות. 
דו-שימושיות - מהוות מקור לתרפיית חום ותרפיית קור כאחד. 
פשטות - הכריות קלות לתפעול, שימוש ואחסנה. 
נוחות - "מתיישבות" על הגוף ללא אחיזת ידיים ומאפשרות המשך תפקוד. 
חסכוניות - בלאי נמוך ואורך חיים גבוה. 
ידידותיות - נעימות למגע, בעלות ניחוח ומעניקות רוגע למטופל. 
ניידות - המטופל יכול להשתמש בכריות בכל מקום בו יש מיקרוגל. 

כל כך הרבה יתרונות במוצר אחד?! אין פלא איפוא, שבאגפי השיקום, במרפאות הטיפול בעיסוק והפיזיותרפיה של בתי חולים ובמכוני הפיזיותרפיה של קופות חולים מעדיפים במקרים רבים את השימוש בכריות "כר-חם" על פני אמצעי חימום וטיפול אחרים, ואף ממליצים חמות למטופלים על רכישתן כאמצעי טיפול יעיל ונוח לשימוש עצמי בבית. 

הוראות שימוש ושימור 
כריות "כר-חם" עשויות חומרים טבעיים בלבד. כדי ליהנות מהכריות לאורך זמן ולשמור עליהן תקינות וראויות יש למלא אחר מספר הוראות שימוש ואחסון פשוטת וקלות כפי שהן מובאות בפניך בפרק זה. 

איך משתמשים בכריות? 
את הכריות ניתן לחמם במיקרוגל או לצנן במקפיא. כך נהנים מתרפיית חום וקור במוצר אחד. ככלל, יש לשמור את הכרית במקפיא כשהיא עטופה בשקית ניילון. 
לשיטת אחסון זו שני יתרונות חשובים: הכרית נשמרת תקינה לאורך זמן הכרית מוכנה מיידית לשימוש בתרפיית הקור 

שימוש בתרפיית קור 
כאמור, יש לשמור את הכרית במקפיא כשהיא נתונה בתוך שקית ניילון. אל חשש, הכרית אינה נרטבת אלא רק צוברת קור. בעת הצורך - קומפרס קר, מיגרנה, חום גבוה או סתם לצינון הגוף ולהרגעה ביום חם - מוציאים את הכרית משקית הניילון ומניחים על המקום הכואב. הכרית תעניק קור נעים למגע ומרגיע למשך כרבע שעה. זהו משך הזמן המומלץ ע"י פיזיותרפיסטים ומטפלים לשימוש בתרפיית הקור. 
בתום השימוש, יש לעטוף שוב את הכרית בשקית הניילון ולהחזירה למקפיא כדי שתהיה מוכנה לטיפול בפעם הבאה. לצבירת מידת הקור האופטימלית הכרית צריכה לשהות במקפיא למשך 3-4 שעות לפחות. 

שימוש בתרפיית החום 
לשימוש בתרפיית החום, כמו במקרים של הכנה לטיפול פיזיותרפי, או כשפשוט רוצים לעטוף את הגוף בחום מפנק, מחממים במיקרוגל למשך 2-3 דקות ומניחים על הגוף. הכרית מפיצה חום נעים במשך כ-30 דקות. כשהכרית הצטננה, ניתן לחמם שוב, הפעם למשך 2 דקות בלבד. כך, ניתן לחמם את הכרית פעם אחר פעם שוב ושוב. ויש עוד... 

ניתן לחמם את הכרית למשך 6 דקות (6 דקות ולא יותר!!!), ולהכניסה מתחת לשמיכה לפני השינה. הכרית תשמש כגוף חימום במקום סדין חשמלי ותחמם אתכם ואת המיטה במשך שעות ארוכות. כך תיהנו משנת חורף מתוקה וחמימה, תימנעו את תופעת כפות הרגליים הקרות המוכרת לכולנו ואף תחסכו את עלות החשמל הכרוכה בהפעלת סדין חשמלי. 

אזהרה: אין לחמם את הכרית במיקרוגל יותר משש דקות!!! 

הערות שחשוב לזכור: 
את הכרית יש לחמם במיקרוגל ואך ורק במיקרוגל. 
יש לחמם את הכרית במיקרוגל על העוצמה הגבוהה ביותר. יכול להיות שוני בעוצמה בין סוגי המיקרוגל השונים. לכן אם הכרית חמה מידי יש לחממה בפעם הבאה פחות זמן. אם הכרית אינה חמה מספיק יש להוסיף 0.5-1 דק' למשך החימום. 
יש לחמם את הכרית במיקרוגל כשהיא נתונה בצלחת נקייה. כך תמנעו אפשרות לפגיעה בכרית כתוצאה ממגע עם כתמי שומן או פירורי מזון שנותרו בצלחת המיקרוגל. 
בשימוש למטרות טיפוליות יש לברר עם המטפל איזה סוג תרפייה מתאים והנכון לך יותר: חום או קור. 

איך שומרים על הכרית תקינה לאורך זמן? 
כריות "כר-חם" יוצאות את פתח המפעל לאחר שעברו ביקורת איכות וייצור קפדנית. הכריות ישרתו אותך לאורך זמן בתנאי שיוחזקו בתנאים הנכונים. הוראות השימור קלות ופשוטות. מה נכון ורצוי לעשות: יש לשמור את הכרית במקפיא כשהיא נתונה בשקית ניילון. 

שיטת אחסון זו מבטיחה את תקינות הכרית ומונעת בלאי. אפשרות שנייה היא, לחמם את הכרית במיקרוגל אחת לשבועיים שלושה למשך 6 דקות ולהניחה במקום מאוורר עד לחימום הבא. רצוי לשמור את הכרית במקום פתוח ונראה לעין. כך גם קל יותר לזכור שיש לחממה במיקרוגל אחת לשבועיים. אין לשמור את הכרית במקומות לחים ולא מאווררים כמו: בוידעם, במעמקי הארון בחדר האמבטיה וכדומה. אסור להרטיב את הכרית. לא לתת לבעלי חיים לבוא במגע עם הכרית.

אחריות מוצר
כל מוצרי כר-חם עוברים ביקורת איכות קפדנית ונשלחים אליך תקינים, ראויים לשימוש ובצירוף דף הוראות שימוש ושימור המוצר. במידה ובכל זאת הכרית שנשלחה אליך הגיעה עם פגם, יש לשלוח אותה חזרה אלינו בצירוף חשבונית או מס' הזמנה לכתובת של כר-חם ואנחנו נחליפה באחרת.
אין אחריות על מוצר לאחר שימוש, שכן, אין לנו בקרה על אופן השימוש והאם ההוראות המצורפות אכן מיושמות.
 

כריות החימום - יתרונות, תכונות והוראות שימוש