דף הבית >> מאמרים >> גם לך קר במהלך טיפול דיאליזה? בדיוק בשביל זה יש את כריות החימום של "כר-חם"
דיאליזה. כמו כל אמצעי רפואי שנועד לרפא או להחזיק את החולה בחיים, יש לו גם את תופעות הלוואי. אכן, גם לטיפול הדיאליזה יש תופעות כאלה. אחת מהן היא גל הקור ששוטף את גוף המטופל במהלך הדיאליזה עצמה. אין צורך לתאר את התהליך ואת הסיבה לקור, כל מטופל דיאליזה יודע את התשובה מצויין. יחד עם זאת, לא חייבים לסבול מקור. 

בבית החולים שניידר למשל, בזכות עמותת תקווה ומרפא לה תרמנו כריות חימום במיקרוגל, הילדים מטופלי הדיאליזה לא מתחילים טיפול מבלי לחמם קודם כרית "כר-חם". צריך לראות את הילדים מתכרבלים עם הכרית שנותנת "קונטרה" לקור ומחממת את הגוף. 

על פי דיווחי אנשי תקווה ומרפא, גם המבוגרים מטופלי הדיאליזה הבינו עד כמה הכרית החמה יכולה לסייע ולחמם גם אותם. איך הם אמרו: "הם התמכרו". על פי דיווחי אנשי תקווה ומרפא, כריות חמות נשלחו גם לביה"ח שערי צדק והתגובות של מטופלי הדיאליזה היו זהות לאלה מביה"ח שניידר: "וואייי... איזה כיף... איך שהכרית הזו מחממת... לא להאמין... הטיפול בדיאליזה פשוט עובר אחרת מאז שהתחלנו להשתמש בכרית החמה..." 

ולגבי ההיגיינה. הפתרון פשוט וקל. כל מטופלי הדיאליזה מוזמנים להתקשר אלינו ולהזמין לעצמם כרית. כך, יכול כל מטופל לבוא ליחידת הדיאליזה עם הכרית שלו, לחמם אותה במיקרוגל שנמצא במקום ללא חשש ממגע עם כרית שהיתה בשימוש אצל מטופל דיאליזה אחר. 
את הכרית מומלץ לעטוף בציפה רגילה של כרית שינה. את הציפה אפשר לכבס בעוד כרית החימום נותרת נקייה וראויה לשימוש חוזר.

גם לך קר במהלך טיפול דיאליזה? בדיוק בשביל זה יש את כריות החימום של "כר-חם"

אחת מתופעות הלוואי בטיפול דיאליזה הוא הקור ששוטף את הגוף. למה לסבול? ילדי מחלקת הדיאליזה בביה"ח שניידר לא מוכנים להתחיל טיפול דיאליזה בלי כרית חמה של "כר-חם". ולא רק הם. גם המבוגרים התחברו לכרית החמה. טוב, אי אפשר לד בר על הנאה בכל הקשור לדיאליזה אבל לפחות אפשר לדבר על חימום והקלה. 

לפרטים נוספים אפשר להתקשר אלינו:
טלפון – 09-8617926 או 09-8841048
 kar-ham@012.net.il

להזמנות פשוט להקליק כאן...